הוראות קבע.

חיוב הוראות קבע, מנויים, חיוב רבעוני, חיוב מחזורי.

הרבה עסקים היום מתבססים על מנויים או ניהול לקוחות קבועים. במאמר זה אני יעבור על אפשרויות העבודה הקיימות ועל פיתרונות חדשים בתחום החיוב קבוע וחיוב חוזר עם כרטיסי אשראי וחשבונות בנק.

עד היום חברה שרצתה לנהל את חיוב הלקוחות הקבועים הייתה נאלצת לבחור באחת מהדרכים באות:

  1. רישום ידני עסקים מהאסכולה הישנה היו נוהגים לשמור בקובץ או במחברת את פרטי הלקוחות ומבצעים אחת לחודש חיוב במערכת ידנית, החיסרון העיקרי בשיטה זו הוא העדר האבטחה, בעל העסק חושף את עצמו ואת קהל לקוחותיו להונאות אשראי בקנה מידה רציני, מעבר לזה בעל העסק מקדיש לתהליך עשרות שעות עבודה יקרות כול חודש על חיוב והנפקת החשבוניות לכול לקוח ללא חיווי יעיל של דוחות שיכול לעזור לחזות לאן ואיך העסק מתקדם.
  2. חברת ניהול חיצוני – חברות אשר עובדות עם חברות ניהול חיצוניות נאלצו למסור את כול פרטי לקוחותיהם לחברת הניהול ולקבל דיווח חודשי לגבי החיובים שנעשו, עבור כול פעולה המתבצעת אם זה חיוב או בירור מול חברת האשראי במקרה של עסקה בעייתית ישנה עלות, התהליך מסורבל בשל הצורך התמידי להיות בקשר עם חברת הניהול עבור כול פעולה פשוטה שהעסק עצמו היה יכול לבצע בשניות אם הייתה לו מערכת הוראות קבע כמו שיש לחברת הניהול (פעולות כמו שינוי זמני חיוב, חיווי לגבי עסקה מסויימת,עסקאות מיוחדות).
  3. מערכת ניהול עסק – עסקים וחברות שחוו את הקשיים בניהול החיוב החוזר של הלקוחות והמחיר שגובים מהם בטווח הארוך,בד"כ מקבלים החלטה לייעל את התהליך ולעשות אותו "בבית", שוכרים מתכנת או חברה שמתמחה בתכנות לעסקים ורוכשים מערכת ניהול עסק שמשלבת מערכת הוראות קבע בתוכה. פיתרון זה פותר לבית העסק את בעיות האוטומציה אבל מצריך השקעה ראשונית גבוהה ועלות תחזוקה שוטפת גבוהה מאוד ולא מתאים לרוב העסקים אשר מעוניינים בפתרון רק לנושא החיוב.

הפתרון המוצע :

כיום יש פתרון חדש לניהול החיובים הקבועים, מערכת הוראות קבע מבית קארדקום בע"מ. מערכת להוראות קבע אשר נותנת לבעל העסק להקים לקוחות במערכת חיוב עם בסיס נתונים מוצפן ומאובטח הכוללת אפשרויות כמו : חיוב מחזורי, הנפקת חשבוניות אוטומטית עם אפשרות של שליחת החשבונית במייל מאובטח, דוחות יעילים העוזרים לבעל העסק להפיק תחזית לאן העסק הלך ולאן הוא יתקדם, עבודה עם הוראות קבע בנקאיות, והכי חשוב שומרת את כול תהליכי החיוב "בבית" ומייעלת את יכולות החיוב של העסק בטווח המיידי והרחוק.

הנושא של חיוב חוזר הוא נושא שלא מפסיק להתפתח. כיום נפתחים עסקים חדשים שהצרכים שלהם בעולם האשראי משלבים גם אתר אינטרנט, עסקים אלה מזהים את הצורך של חברת סליקה שיודעת לשלב את עולם האשראי עם עולם האינטרנט, ישנם חברות מעטות שיודעות לעשות השילוב במקצועיות ובצורה מאובטחת, אחת מהבולטות היא קארדקום בע"מ בעלת מערכות אישורית זהב והוראות קבע.

לסיכום :

קיימות מגוון דרכים לחייב לקוחות לכן בעל עסק שמתכנן נכון צריך לשקול את כול האפשרויות לפני שהוא בוחר בדרך שלו לחייב את הלקוחות הקבועים שלו, אחת הדרכים שאני ממליץ עליה היא עבודה עם מערכת הוראות קבע מקצועית ומאובטחת שעומדת מאחוריה חברה ותיקה שנותנת שירותים במחיר הגיוני ומספקת שירות שנותן לעסק כלי ולא חושפת אותו לסיכונים ועלויות מיותרות.

השאירו פרטים ונחזור אלכם בהקדם.

*
Captcha image

צור קשר

מרכז עזריאלי בניין B
הרוקמים 26 חולון
משרד : 03-9436100
פקס : 03-9624347
דוא"ל: sales@secure.cardcom.co.il